Chodzież: modlitwa małżonków

W niedzielę, 11 lutego, w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży, odbyła się Msza święta, która zgromadziła liczne małżeństwa z parafii i miasta, by wspólnie świętować Tydzień Małżeństwa (7-14 lutego). W atmosferze głębokiej wiary małżonkowie ponownie zobowiązywali się do bycia razem w zdrowiu i chorobie, w dobrobycie i biedzie, kochając i szanując się nawzajem przez wszystkie dni swojego życia.

W liturgii aktywnie uczestniczyli małżonkowie nadając Eucharystii uroczysty charakter. Jednym z najbardziej poruszających momentów była homilia wygłoszona przez ks. proboszcza Ireneusza Szypurę, dedykowana wszystkim małżonkom. Ksiądz proboszcz przybliżył postaci Luigi i Marii Beltrame Quattrocchi, błogosławionych Kościoła katolickiego, którzy swoim życiem pokazali, jak żyć świętością w codzienności małżeńskiej i rodzinnej. Kolejnym przykładem przedstawionym przez kapłana była rodzina Ulmów, którzy swoją odwagą stanowią wzór do naśladowania dla wszystkich małżonków. Podkreślając rolę małżeństw w społeczeństwie i w Kościele, ksiądz proboszcz wyraził wdzięczność za ich nieustanne świadectwo miłości, wierności i odwagi.

Najbardziej wzruszającym momentem uroczystości było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W atmosferze głębokiej wiary małżonkowie ponownie zobowiązywali się do bycia razem w zdrowiu i chorobie, w dobrobycie i biedzie, kochając i szanując się nawzajem przez wszystkie dni swojego życia. Na zakończenie Mszy św. każda para otrzymała indywidualne błogosławieństwo, co było wyrazem opieki i wsparcia Kościoła dla życia małżeńskiego. Wszystkie małżeństwa otrzymały pamiątkowe obrazki rodziny Ulmów, jako symbol wiary, miłości i poświęcenia. Ten gest miał na celu przypomnieć o sile i wartości, jaką niesie ze sobą życie małżeńskie i rodzinne.

Msza święta z okazji Chodzieskiego Tygodnia Małżeństwa była prawdziwym świętem miłości i wspólnoty, które na długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników. Była to okazja do wspólnego świętowania, ale także do przypomnienia sobie o fundamentalnych wartościach, które są podstawą życia małżeńskiego i rodzinnego.

Chodzieskie Forum Małżeństw
12 lutego 2024