Chodzież: przed kanonizacją papieży

Chodzieskie parafie pw. Nawiedzenia NMP i pw. św. Floriana zaprosiły wiernych do wspólnego duchowego przygotowania do kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. W dniach 24-26 kwietnia w kościołach odbywały się spektakle, nabożeństwa i czuwania modlitewne.

W czwartek 24 kwietnia w kościele pw. św. Floriana uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego wystawili sztukę Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. W piątkowy wieczór wierni wzięli udział w Drodze Światła z kościoła pw. Nawiedzenia NMP do kościoła pw. św. Floriana rozważając zapisane na kartach Ewangelii wydarzenia od Zmartwychwstania Jezusa aż do Jego Wniebowstąpienia i Zesłania Ducha Świętego. Na zakończenie modlitewnej procesji przedstawicielom wszystkich parafii dekanatu chodzieskiego przekazana została Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia. Ostatni dzień triduum wypełniło czuwanie modlitewne oparte na nauczaniu Jana Pawła II i przygotowane przez  młodzież z parafii pw. św. Floriana. W obecności Jezusa Eucharystycznego wierni mieli możliwość pochylić się nad najgłębszym znaczeniem wiary, miłości i zaufania Bogu, podążając śladami wielkiego papieża. Spotkaniom modlitewnym towarzyszyła wystawa fotografii przypominająca spotkania chodzieżan z Janem Pawłem II. Wśród zaprezentowanych zdjęć znalazły się te z początku pontyfikatu, jak i z ostatnich miesięcy papieskiej posługi św. Jana Pawła II.

28 kwietnia 2014