Chodzież: ruszyły katechezy biblijne

W parafii pw. Nawiedzania NMP w Chodzieży rozpoczął się 11 października cykl katechez w ramach Szkoły Słowa Bożego w archidiecezji gnieźnieńskiej. Podobne spotkania odbywają się również w Pobiedziskach i Janikowie.

Katechezy głoszą: biblista i moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w archidiecezji gnieźnieńskiej ks. dr hab. Paweł Podeszwa oraz ks. dr Piotr Waszak i ks. dr Tomasz Krzysztofiak. Do udziału w spotkaniach zaproszono nie tylko wiernych z Pobiedzisk i Janikowa, ale wszystkich zainteresowanych. A skorzystać warto, bo katechezy biblijne to nie tylko spojrzenie na teksty Pisma Świętego, m.in. w kontekście historycznym, ale także ich medytatywna lektura. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie, że katechezy rozpoczynają się w roku modlitwy i trwać będą w Roku Jubileuszowym.

Na zdjęciach spotkanie inauguracyjne w Chodzieży. Temat stanowiło pytanie: czym są Ewangelie?

12 października 2024