Chodzież, Wągrowiec: LSO adwentowo

W sobotę 11 grudnia w dekanacie chodzieskim i wągrowieckim odbył się dekanalny dzień skupienia LSO. Było to jednocześnie zakończeniem i podsumowaniem Dekanalnej Szkoły Lektora. Ministranci i lektorzy wspólnie spędzili czas przy integracji, mogli także skorzystać z sakramentu pokuty.

LSO dekanatu chodzieskiego w grupie 33 osób spotkała się w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. Nie zabrakło wzmocnienia ducha przy spowiedzi, krótkiej Adoracji i Mszy świętej, wspólnej integracji oraz wzmocnienia ciała przy słodkim poczęstunku i obiedzie. Dodatkową atrakcją był całkowity brak prądu, który paradoksalnie dał wiele radości. Ministrantom i lektorom towarzyszył ks. Rafał Wojciechowski, dekanalny duszpasterz oraz wikariusze parafii – ks. Łukasz Abram i ks. Piotr Szcześniak.

LSO dekanatu wągrowieckiego spotkała się w parafii pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu. Dzień skupienia był jednocześnie zakończeniem i podsumowaniem Dekanalnej Szkoły Lektora. Ministranci i lektorzy wspólnie spędzili czas przy integracji, mogli także skorzystać z sakramentu pokuty. Spotkanie zakończyło się uroczystą celebracją I Nieszporów III Niedzieli Adwentu. Młodym towarzyszył ks. Jakub Siutkowski, dekanalny duszpasterz oraz ks. Krzysztof Kępiński, wikariusz z wągrowieckiej fary.

ks. R. Wojciechowski

13 grudnia 2021