Chóralnie w Kawnicach

Święty Augustyn napisał kiedyś: „Ten kto śpiewa, dwa razy się modli”. Słowa te znalazły swoje odzwierciedlenie w koncercie: „Maryjny, chóralny październik w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach”. Przed liczną publicznością zaprezentowały się cztery zespoły.

Koncert odbył się 20 października z inicjatywy Domu Kultury w Golinie, Chóru „Consolare” oraz proboszcza parafii w Kawnicach ks. Janusza Tokarczyka SDB. Wystąpiły cztery chóry z  ziemi konińskiej: „Lutnia” z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, „Soli Deo” z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Koninie, „Oremus” z parafii pw. św. Stanisława Bp. w Kramsku oraz „Consolare” z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach. Śpiewacy zaprezentowali mieszany repertuar ze szczególnym uwzględnieniem pieśni poświęconych Matce Bożej. Wśród utworów nie zabrakło: „Bogurodzicy”, „Ave Maria” czy pieśni „Idźmy tulmy się jak dziatki” i „Matko Pocieszenia”. Na zakończenie muzycznego spotkania artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami oraz otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe, a także okolicznościowe statuetki. Koncert dofinansowano ze środków Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019”.

22 października 2019