Damasławek: maraton różańcowy

Październik jest miesiącem różańcowym. Ludzie wierzący modlą się, przesuwając paciorki różańca podczas nabożeństw maryjnych w kościołach i kaplicach czy też modląc się prywatnie. W parafii pw. św. Stanisława w Damasławku podjęto inicjatywę mającą na celu odmawianie różańca przez całą dobę.W piątek 20 października po Mszy św. o godzinie 18.00 nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa przez całą dobę aż do godz. 18.00 w sobotę. W czasie tej adoracji, co pół godziny, kolejni wierni prowadzili i głośno odmawiali różaniec i w ten sposób utworzyli tzw. maraton różańcowy. Przez cała dobę 48 razy był odmawiany różaniec w poszczególnych jego tajemnicach, przy licznej obecności nie tylko parafian, ale także mieszkańców dekanatu.

21 października 2023