Damasławek św. Janowi Pawłowi II

Mieszkańcy Damasławka podziękowali za pontyfikat św. Jana Pawła II. W wigilię kanonizacji papieża Polaka przed kościołem parafialnym pw. św. Stanisława BM poświęcono obelisk jako wotum wdzięczności za życie i świętość wielkiego Rodaka.

Obelisk stanął z inicjatywy proboszcza parafii ks. Andrzeja Stefańskiego, którego zamysł poparła Rada Parafialna i Ekonomiczna. Wotum zostało w całości sfinansowane z datków parafian, a prace wykonali miejscowi przedsiębiorcy. Obelisk odsłonił i poświęcił 26 kwietnia ks. Stefański. Wartę przy nim zaciągnęli strażacy z damasławskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, a delegacje parafian złożył wiązanki kwiatów. Mieszkańcy Damasławka będą dziękować za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII podczas niedzielnego wieczornego czuwania modlitewnego oraz Mszy św. sprawowanej o północy.

Fot. A. Borczykowska

27 kwietnia 2014