Damasławek: wróżki i księżniczki

Po raz dziewiąty Parafialne Koło Caritas w Damasławku zorganizowało Bal Karnawałowy dla dzieci z gminy. Oprócz tańców, konkursów i wesołej zabawy organizatorzy przygotowali dla najmłodszych słodycze i upominkowe paczki.

Wspólnie z dziećmi w miejscowej remizie strażackiej bawili się rodzice, opiekunowie i wolontariusze damasławskiej Caritas. Tańca wróżkom i księżniczkom nie odmówili także: proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Stefański, wikariusz ks. Marek Józefowicz i wójt gminy Jacek Matysiak. Zabawę zorganizowano dzięki darczyńcom, którzy od lat wspierają miejscowe koło Caritas. – Wokół nas jest mnóstwo ludzi, z pozoru zwyczajnych, a jednak zupełnie niezwykłych. Właśnie oni, dzięki wielkim, otwartym sercom i radości z dzielenia się częścią siebie z innymi sprawiają, że życie wielu potrzebujących nabiera nowych barw, a na twarzach pojawia się serdeczny uśmiech przyznaje Dorota Mróz, szefowa damasławskiego koła Caritas. Na małych uczestników balu czekały też paczki – w sumie przygotowano ich blisko siedemdziesiąt. Jak przystało na karnawał i zbliżające się ostatki, nie brakowało też słodkiego poczęstunku.

Fot. A. Borczykowska

9 lutego 2015