Dekanat chodzieski: grusza zasadzona

Podarowana młodzieży z dekanatu chodzieskiego sadzonka gruszy bł. Karoliny już znalazła swoje miejsce na ziemi. W piątkowe przedpołudnie 28 listopada została uroczyście zasadzona przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Studzieńcu.

Przypomnijmy, sadzonki grusz zaszczepione z ponad dwustuletniej gruszy bł. Karoliny Kózkówny młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej odebrała przed tygodniem, podczas dorocznego święta Karoliny w Dąbrówce k. Mogilna. Młodzi mieli wybrać dobre miejsce i drzewka zasadzić. Jedno z nich, podarowane młodym z dekanatu chodzieskiego, rosnąć będzie przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Studzieńcu. Zostało uroczyście zasadzone w piątkowe przedpołudnie w obecności wychowanków i pracowników ośrodka oraz wiernych i kapłanów z chodzieskich parafii: dziekana ks. kan. Ireneusza Szypury, ks. Macieja Sławinowskiego oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży ks. Michała Szalatego. Wszyscy mają nadzieję, że drzewko wyda owoce, także te duchowe poprzez przypominanie życia i świadectwa bł. Karoliny.

BK
Fot. A. Ślot