Dekanat gośliński modlił się o powołania

Wierni i duchowni z dekanatu goślińskiego modlili się 27 czerwca w katedrze gnieźnieńskiej o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne w ramach kończącej się w archidiecezji gnieźnieńskiej sztafety dekanalnej w intencji powołań. Eucharystii przewodniczył proboszcz i kustosz bazyliki prymasowskiej ks. inf. Przemysław Kwiatkowski, a homilię wygłosił ks. prof. Andrzej Bohdanowicz.

Dekanalna sztafeta modlitewna w intencji powołań rozpoczęła się 7 września 2023 roku. Począwszy od tego dnia, co czwartek, podczas Mszy św. cibavit, przedstawiciele poszczególnych dekanatów wraz z duchowieństwem prosili o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Eucharystię poprzedzała każdorazowo modlitwa różańcowa w intencji powołań. Przybywający z dekanatów pielgrzymi mieli również możliwość zwiedzić bazylikę prymasowską.

Msza św. cibavit celebrowana z udziałem dekanatu goślińskiego w czwartek 27 czerwca zakończyła bieżący cykl czwartkowych spotkań. Będzie on kontynuowany w kolejnym roku duszpasterskim w łączności z jubileuszem 2025 roku, kiedy obchodzić będziemy Rok Święty, 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka II oraz 1025-lecie istnienia archidiecezji i metropolii gnieźnieńskiej.

ks. R. Malewicz
28 czerwca 2024