Dekanat kłecki modlił się o powołania

Modlitewna sztafeta powołaniowa cały czas trwa. W czwartek 7 marca do bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie przybyli parafianie z dekanatu kłeckiego wraz z duszpasterzami i liczną grupą ministrantów i lektorów.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym zwiedzaniem katedry i podziemi bazyliki. Grupę oprowadził ks. Adam Piechowiak, wikariusz parafii katedralnej. O godz. 17.30 został odmówiony różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Kulminacyjnym punktem była Msza św. cibavit pod przewodnictwem ks. kan. Macieja Olczyka. Homilię wygłosił proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku i egzorcysta archidiecezjany ks. kan. Andrzej Panasiuk. Eucharystię koncelebrowało 20 kapłanów, posługiwało prawie 70 ministrantów i lektorów oraz 12 kleryków i diakonów. Całość zakończyła procesja eucharystyczna. Do Gniezna autokarami i samochodami osobowymi przybyło prawie 450 osób.

za FB parafia Kłecko
8 marca 2024