Dekanat rogoziński modlił się o powołania

W czwartek 13 czerwca o powołania w bazylice prymasowskiej modlili się pielgrzymi z dekanatu rogozińskiego. Przybyło około 300 pielgrzymów, w tym ponad 40 ministrantów i lektorów oraz wszyscy duszpasterze. Przed Eucharystią uczestnicy pielgrzymki mieli możliwość zwiedzenia katedry, po czym odmówili różaniec w intencji powołań. Mszy św. cibavit przewodniczył ks. prałat Krzysztof Stawski, a homilię wygłosił ks. Hubert Staszak. Eucharystię koncelebrowali kapłani dekanatu rogozińskiego na czele z dziekanem ks. prałatem Jarosławem Zimnym. Pielgrzymi z Rogoźna dziękowali również za bł. ks. Włodzimierza Laskowskiego – syna rogozińskiej ziemi, który dokładnie 25 lat temu został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II. Za jego wstawiennictwem modlono się o nowe powołania.

14 czerwca 2024