Dekanat trzemeszeński: uczniowie i św. Marek

Uczniowie szkół podstawowych z dekanatu trzemeszeńskiego wybrali się na konkursową wędrówkę po Ewangelii św. Marka. Młodsi rysowali, starsi zaś rozwiązywali test wykazując się tym samym konkretną wiedzą. Wszystkim gratulujemy.

Konkurs zorganizowano już po raz ósmy przy życzliwym wsparciu księży proboszczów z dekanatu trzemeszeńskiego. Tym razem przedmiotem konkursowych zmagań była Ewangelia wg. św. Marka. Młodsi uczniowie z klas I-III przy pomocy kredek, farb i najróżniejszych przyborów plastycznych przenieśli na papier swoje wyobrażenie cudów uczynionych przez Pana Jezusa. Starsi zaś z klas IV-VI wzięli udział w konkursie wiedzy. Łącznie w zmaganiach uczestniczyło 329 uczniów z 8 szkół podstawowych. Finaliści spotkali się na ostatecznej rozgrywce w Zespole Szkół w Kruchowie. Prace plastyczne podziwiali i finalistom kibicowali nauczyciele i księża: ks. dr Piotr Halczuk, przewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, dziekan ks. Piotr Kotowski oraz dyrektor SP nr 1 w Trzemesznie Krystyna Kwaśniewska i dyrektor Zespołu Szkół w Kruchowie Jarosław Majewski. Nad wszystkim czuwała komisja konkursowa w składzie: ks. Ryszard Skrzypczak, ks. Piotr Kotowski, ks. Grzegorz Porzecki i ks. Mariusz Koronowski. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Daria Słowińska z SP Gębice, II miejsce przypadło Karolinie Surmie z SP Wylatowo, III zaś Zofii Mikule z SP nr 1 Trzemeszno. W bardzo wyrównanym konkursie wiedzy najlepiej poradziła sobie Zofia Koteras z SP nr 2 Trzemeszno, II miejsce zajął Eryk Chojnacki z SP nr 1 Trzemeszno, III zaś Jakub Tomczak z SP Różanna. Zwycięzcom, finalistom i wszystkim uczestnikom gratulujemy.

BK
Fot. przesłane H. Choniej