Dekanat trzemeszeński w intencji powołań

W archidiecezji gnieźnieńskiej trwa sztafeta modlitw w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W każdy czwartek w katedrze gnieźnieńskiej podczas Mszy św. cibavit modlą się o to przedstawiciele kolejnych dekanatów. W czwartek 6 grudnia do Gniezna przyjechali przedstawiciele dekanatu trzemeszeńskiego razem z duszpasterzami i dziekanem ks. prał. Piotrem Kotowskim. Mszy św. przewodniczył bp Radosław Orchowicz, a koncelebrowali m.in.: ks. kan. Zbigniew Przybylski, wikariusz generalny archidiecezji gnieźnieńskiej, ks. kan. Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego oraz dziekan gnieźnieński ks. kan. Andrzej Grzelak i ks. inf. Jak Kasprowicz, proboszcz katedry gnieźnieńskiej.

Inicjatywa dekanalnych modlitw o powołania u grobu i relikwii św. Wojciecha podjęta została na jednym ze spotkań księży dziekanów. Jak pisał później w liście do kapłanów i parafii abp Wojciech Polak, pośród różnych wyzwań, z jakimi mierzy się dziś Kościół, brak kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego jest jednym z najboleśniejszych i coraz bardziej odczuwalnych. Dlatego tak potrzebne jest świadectwo wiary kapłanów, ale i modlitewne wsparcie młodych ludzi, aby potrafili przyjąć Boży plan na ich życie. „Niech ci, których Jezus wzywa, odnajdą w nas wypróbowanych przyjaciół i towarzyszy drogi” – prosił Prymas Polski.

Dekanalna sztafeta modlitewna rozpoczęła się 7 września i potrwa do 20 czerwca 2024 roku. Harmonogram modlitwy poszczególnych dekanatów >>> TUTAJ

Fot. dekanat trzemeszeński
8 grudnia 2023