Dekanat wągrowiecki modlił się o powołania

Wierni i duchowni z dekanatu wągrowieckiego modlili się 20 czerwca w katedrze gnieźnieńskiej o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne w ramach kończącej się w archidiecezji gnieźnieńskiej sztafety dekanalnej w intencji powołań. Eucharystii przewodniczył ks. inf. Jan Kasprowicz, a homilię wygłosił ks. Marcin Przybylski, proboszcz parafii w Żoniu.

Dekanalna sztafeta modlitewna w intencji powołań rozpoczęła się 7 września 2023 roku. Począwszy od tego dnia, co czwartek, podczas Mszy św. cibavit, przedstawiciele poszczególnych dekanatów wraz z duchowieństwem prosili o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Eucharystię poprzedzała każdorazowo modlitwa różańcowa w intencji powołań, zaś po zakończeniu wszyscy spotkali się w gmachu seminarium duchownego. Przybywający z dekanatów pielgrzymi mieli również możliwość zwiedzić bazylikę prymasowską.

Przedostatnim dekanatem, który w ramach sztafety modlił się w katedrze gnieźnieńskiej 20 czerwca był dekanat wągrowiecki. Eucharystii przewodniczył ks. inf. Jan Kasprowicz, który kończy misję proboszcza i kustosza bazyliki, a homilię wygłosił ks. Marcin Przybylski, proboszcz parafii w Żoniu. Wiernym towarzyszyli proboszczowie oraz dziekan wągrowiecki ks. kan. Tomasz Kruszelnicki. W modlitwie bardzo licznie uczestniczyła Liturgiczna Służba Ołtarza.

Ostatnim dekanatem, który w ramach sztafety będzie pielgrzymować do Gniezna jest Murowana Goślina. Msza św. cibavit celebrowana będzie w czwartek 27 czerwca, kończąc bieżący cykl czwartkowych spotkań. Będzie on kontynuowany w kolejnym roku duszpasterskim w łączności z jubileuszem 2025 roku, kiedy obchodzić będziemy Rok Święty, 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka II oraz 1025-lecie istnienia archidiecezji i metropolii gnieźnieńskiej.

Fot. J. Andrzejewski
21 czerwca 2024