Dekanat złotnicki w intencji powołań

Kolejnym dekanatem modlącym się w intencji powołań podczas czwartkowych Mszy św. Cibavit w katedrze gnieźnieńskiej był dekanat złotnicki. Eucharystię celebrowali księża przybyli z dekanatu na czele z dziekanem ks. Michałem Stolarskim i wicedziekanem ks. Grzegorzem Makowskim, który wygłosił homilię. Obecni byli również kapłani z Gniezna z wikariuszem generalnym archidiecezji gnieźnieńskiej ks. kan. Zbigniewem Przybylskim.

Dekanalna sztafeta modlitw o powołania ruszyła 7 września. Inicjatywa podjęta została podczas czerwcowego spotkania księży dziekanów. Jak pisał później w liście do kapłanów i parafii abp Wojciech Polak, pośród różnych wyzwań, z jakimi mierzy się dziś Kościół, brak kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego jest jednym z najboleśniejszych i coraz bardziej odczuwalnych. Dlatego tak potrzebne jest świadectwo wiary kapłanów, ale i modlitewne wsparcie młodych ludzi, aby potrafili przyjąć Boży plan na ich życie.

Fot. FB katedra Gniezno
29 września 2023