Dekrety (1.07.2014)

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. Tadeusza Bachorza z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Marcina w Jarząbkowie i mianował go wikariuszem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy.

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Jerzego Cytryńskiego, dotychczas rezydenta w parafii pw. św. Leonarda w Słupcy, administratorem parafii pw. św. Marcina w Jarząbkowie.

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. kan. Ryszarda Balika dziekanem dekanatu gnieźnieńskiego II na okres 3 lat.

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. Jakuba Dębca, przewodniczącego Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie z obowiązków koordynatora Komitetu Organizacyjnego Dnia Papieskiego w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Piotra Halczuka, przewodniczącego Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, diecezjalnym koordynatorem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz diecezjalnym koordynatorem Komitetu Organizacyjnego Dnia Papieskiego w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Z dniem 1  lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. Tomasza Kołodzieja, proboszcza parafii pw. św. Mateusza w Lubczu z obowiązków diecezjalnego duszpasterza chorych i niepełnosprawnych i mianował na to stanowisko ks. Rafała Białka, wikariusza w parafii archikatedralnej w Gnieźnie.

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak mianował ks. Waldemara Mykę, wikariusza w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, moderatorem Ruchu Światło- Życie rejonu gnieźnieńskiego.

26 czerwca 2014