Dekrety

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Sławomira Jessę, proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie, dziekanem dekanatu goślińskiego na okres 5 lat. Dekret wejdzie w życie 17 września br.

Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił ks. Karola Kaczora, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Skokach, z funkcji wiecedziekana dekanatu goślińskiego. Dekret wejdzie w życie 17 września br.

Prymas Polski abp. Wojciech Polak mianował ks. Piotra Szymkowiaka, proboszcza parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie, wicedziekanem dekanatu goślińskiego na okres 5 lat. Dekret wejdzie w życie 17 września br.

Przychylając się do prośby przełożonego generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Dariusza Wilka, Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił ks. Piotra Łukasza Gołębiewskiego CSMA z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie i na jego miejsce mianował ks. Janusza Sahajkę CSMA. Dekret wszedł w życie 3 września br.

Z dniem 8 września br. Prymas Polski abp Wojciech Polak potwierdził nominację ks. Jakuba Kapelaka na stanowisku swojego osobistego kapelana.

Z dniem 1 września br. Prymas Polski abp Wojciech Polak powierzył ks. Sławomirowi Rachwalskiemu, proboszczowi parafii pw. św. Józefa w Raczynie, obowiązki diecezjalnego moderatora Domowego Kościoła na okres 3 lat.

15 września 2017