Dekrety (12.2018)

Z dniem 17 grudnia br. Prymas Polski abp Wojciech Polak włączył ks. Jakuba Dębca, dotychczasowego kanonika gremialnego Kapituły przy Kościele Kolegiackim pw. św. Jerzego na Zamku Gnieźnieńskim, do grona kanoników gremialnych Kapituły Prymasowskiej.

Przychylając się do prośby ks. Edwarda Lajtlocha Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił go z obowiązków proboszcza parafii pw. Zwiastowania NMP w Popowie Kościelnym i przeniósł w stan spoczynku. Dekret wszedł w życie 9 grudnia br.

Z dniem 15 grudnia br. Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił ks. Wojciecha Orzechowskiego z obowiązków asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej i funkcję tą powierzył ks. Piotrowi Nowakowi, wikariuszowi w parafii pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu.

17 grudnia 2018