Dekrety

Z dniem 31 marca br. Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił ks. Sławomira Zadłużnego z obowiązków proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Mielżynie i parafii pw. MB Królowej Polski w Gorzykowie  i opiekę duszpasterską nad parafiami – do czasu mianowania nowego proboszcza – powierzył ks. kan. Andrzejowi Ziółkowskiemu, dziekanowi dekanatu witkowskiego.

Z dniem 1 kwietnia br. Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. kan. Andrzeja Grzelaka, proboszcza parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie, dziekanem dekanatu gnieźnieńskiego na okres kolejnych 5 lat.

W związku z dobiegającą końca gruntowną renowacją kościoła pw. św. Jerzego w Gnieźnie oraz przywróceniem tej świątyni do kultu Bożego Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował z dniem 1 kwietnia br. ks. kan. Przemysława Kwiatkowskiego, rektora Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, rektorem kościoła seminaryjnego pw. św. Jerzego w Gnieźnie.

Przychylając się do prośby ks. prał. Floriana Cieniucha, Prymas Polski abp Wojciech Polak z dniem 5 kwietnia br. zwolnił go z obowiązków rezydenta w parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni i wyraził zgodę na wyjazd kapłana do pracy misyjnej w diecezji Ciego de Avilla na Kubie.

31 marca 2021