Dekrety

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. prałata Stanisława Drożyńskiego, proboszcza parafii pw. Świętego Ducha i dziekana dekanatu pobiedziskiego, administratorem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Jerzykowie do czasu mianowania nowego proboszcza tej parafii. Dekret wszedł w życie 16 maja br.

Z uwagi na realizowany w Kościele w Polsce program duszpasterski poświęcony Eucharystii oraz w odpowiedzi na apele osób odnajdujących się w liturgii celebrowanej według ksiąg liturgicznych sprzed reformy św. Pawła VI z 1970 roku i jednocześnie w trosce o godne i piękne sprawowanie tejże liturgii prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. kan. Andrzeja Grzelaka, proboszcza parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie oraz dziekana dekanatu gnieźnieńskiego I, diecezjalnym duszpasterzem tradycji katolickiej w archidiecezji gnieźnieńskiej.

17 maja 2021