Dekrety

Abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. kan. Tomasza Głuszaka z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Brudzewie i mianował go proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie. Dekret wejdzie w życie 29 września br.

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Artura Janowicza, proboszcza parafii pw. św. Apostoła Szymona i Judy Tadeusza w Kołaczkowie, wicedziekanem dekanatu miłosławskiego na okres 5 lat. Dekret wszedł w życie 1 września br.

Przychylając się do prośby ks. kan. Andrzeja Sobaszkiewicza abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił go z obowiązków kapelana sióstr elżbietanek w Łopiennie. Dekret wszedł w życie 14 września br. Ks. Sobaszkiewicz zamieszka w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. Kapelanem sióstr elżbietanek w Łopiennie decyzją abp. Wojciecha Polaka został ks. Zdzisław Pietraszewski, który posługę rozpocznie 21 września.

16 września 2015