Dekrety

W związku z nominacją ks. Radosława Orchowicza na biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił go z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu. Dekret wejdzie w życie 1 marca 2022.

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Dariusza Macioszka proboszczem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu, zwalniając go jednocześnie z tymże dniem z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dobrosołowie. Dekret wejdzie w życie 1 marca 2022.

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Krzysztofa Tarbickiego, proboszcza parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie, proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie. Obowiązki proboszcza w Wylatowie ks. Tarbicki będzie pełnić do czerwcowych zmian personalnych. Dekret wejdzie w życie 1 marca 2022.

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Krzysztofa Tarbickiego dziekanem dekanatu strzeleńskiego na okres 5 lat. Dekret wejdzie w życie 1 marca 2022.

Z dniem 14 lutego 2022 Prymas Polski abp Wojciech Polak zatwierdził Zuzannę Chudy na stanowisku notariusza przy Trybunale Metropolitalnym w Gnieźnie na okres 3 lat.

16 lutego 2022