Dekrety

Przychylając się do prośby ks. Grzegorza Iwińskiego abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił go z dniem 1 stycznia br. z obowiązków proboszcza parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu i wyraził zgodę na kontynuowanie urlopu zdrowotnego.

Z dniem 1 stycznia br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. kan. Pawła Kowalskiego, dziekana dekanatu inowrocławskiego I, administratorem parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu.

Z dniem 1 stycznia br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Piotra Lewandowskiego sędzią w Trybunale Metropolitalnym w Gnieźnie na okres 5 lat.

Z dniem 31 grudnia ub. r. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Stanisława Drożyńskiego, proboszcza parafii pw. Świętego Ducha w Pobiedziskach, dziekanem dekanatu pobiedziskiego na okres kolejnych 5 lat.

5 stycznia 2015