Dekrety

Z dniem 1 września 2022 Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował:

• ks. Zbigniewa Przybylskiego, wikariusza generalnego archidiecezji gnieźnieńskiej i kanclerza Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, inspektorem ochrony danych osobowych archidiecezji gnieźnieńskiej;
  • ks. Marcina Andrzejewskiego notariuszem Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i referentem prawa sakramentalnego;
  • ks. Adama Czechorowskiego proboszczem parafii pw. Ducha Świętego w Rogoźnie i parafii pw. św. Jakuba Ap. w Budziszewku;
  • ks. Tomasza Kołodzieja rezydentem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie zwalniając go jednocześnie z obowiązków rezydenta w parafii pw. Świętego Ducha w Rogoźnie.

Przychylając się do prośby o. Leonarda Bieleckiego OFM, Ministra Prowincjalnego Zakonu Braci Mniejszych, Prymas Polski abp Wojciech Polak z dniem 1 września 2022:

• zwolnił o. Roberta Nikla OFM z obowiązków proboszcza parafii pw. Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w Pakości i mianował na ten urząd o. Leona Barczaka OFM;
  • zwolnił o. Kamila Paczkowskiego OFM z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Bonawentury w Pakości i mianował na ten urząd o. Walentego Łagę.

Przychylając się do prośby ks. Dariusza Wilka CSMA, przełożonego generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła, Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił z dniem 1 września 2022 ks. Zdzisława Urbaniaka CSMA z obowiązków kapelana Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie i posługę tą powierzył ks. Andrzejowi Górniakowi CSMA.

Z dniem 1 września 2022 Prymas Polski abp Wojciech Polak zatwierdził Dawida Niemczyckiego jako adwokata przy Trybunale Metropolitalnym w Gnieźnie na okres 3 lat.

1 września 2022