Dekrety

Prymas Polski abp Wojciech Polak powołał na okres 5 lat Radę ds. Ekonomicznych Archidiecezji Gnieźnieńskiej w następującym składzie:
– ks. prał. Leszek Kaczmarek (proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu)
– ks. kan. Witold Chmielewski (proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu)
– mgr inż. Jarosław Bobkowski.
Dekret wejdzie w życie z dniem 1 listopada 2022.

Z dniem 15 października 2022 Prymas Polski abp Wojciech Polak zwolnił ks. Antoniego Balcerzaka z funkcji egzorcysty archidiecezji gnieźnieńskiej, dziękując kapłanowi za pełnienie powyższych obowiązków przez 11 minionych lat.

Z dniem 15 października 2022 Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Dariusza Macioszka, proboszcza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Inowrocławiu, kapelanem Zakładu Karnego w Inowrocławiu.

Z dniem 5 października 2022 Prymas Polski abp Wojciech Polak odwołał ks. Mateusza Stróżewskiego ze stanowiska wikariusza w parafii pw. św. Stanisława BM w Damasławku. Kapłan został skierowany na urlop zdrowotny.

14 października 2022