Dekrety

Przychylając się do prośby o. Wojciecha Kuliga, ministra prowincjalnego Prowincji Gdańskiej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, abp Wojciech Polak zwolnił z dniem 30 czerwca o. Mariusza Fałkowskiego OFM Conv. z obowiązków proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie (franciszkanie) i mianował proboszczem z dniem 1 lipca br. o. Daniela Pliszkę OFM Conv.

Przychylając się do prośby o. Wojciecha Kuliga, ministra prowincjalnego Prowincji Gdańskiej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, abp Wojciech Polak zwolnił z dniem 30 czerwca o. Daniela Pliszkę OFM Conv. z obowiązków proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu (franciszkanie) i mianował proboszczem z dniem 1 lipca br. o. Zenona Garusa OFM Conv.

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Dariusza Żochowskiego, proboszcza parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu, dziekanem dekanatu inowrocławskiego II oraz dziekanem rejonowym dla rejonu inowrocławskiego na okres 5 lat.

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski zatwierdził Iwonę Migę do pełnienia funkcji audytora w Gnieźnieńskim Trybunale Metropolitalnym na okres 3 lat.

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Andrzeja Kozakowskiego wikariuszem sądowym czyli oficjałem archidiecezji gnieźnieńskiej na okres 1 roku. Dekret wejdzie w życie 1 sierpnia br.

21 czerwca 2024