Dekrety

Z dniem 30 listopada br. abp Wojciech Polak Prymas Polski powołał Zespół ds. przeanalizowania aktualnej sytuacji katechizacji przedmałżeńskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej w następującym składzie:
ks. kan. Jakub Dębiec – przewodniczący
ks. kan. Franciszek Jabłoński
ks. Piotr Halczuk
ks. kan. Andrzej Grzelak
ks. prał. Piotr Kotowski
ks. Marek Chmara.
Powyższy zespół zajmie się wypracowaniem projektu wytycznych dotyczących organizacji i prowadzenia katechezy przygotowującej do przyjęcia sakramentu małżeństwa w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Z dniem 1 grudnia br. abp Wojciech Polak Prymas Polski posłał ks. prałata Mariana Zalewskiego, misjonarza archidiecezji gnieźnieńskiej posługującego w ostatnich miesiącach w parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie, a wcześniej w Meksyku i w Papui Nowej Gwinei do pracy misyjnej w diecezji Montego Bay na Jamajce. Posłanie obejmuje okres 5 lat z możliwością przedłużenia.

2 grudnia 2014