Dekrety

Z dniem 25 czerwca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. kan. Mieczysława Kozłowskiego, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Wrześni, dziekanem dekanatu wrzesińskiego I na okres kolejnych 5 lat.

Z dniem 25 czerwca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. prałata Krzysztofa Redlaka, proboszcza parafii pw. św. Jakuba Większego w Miłosławiu, dziekanem dekanatu miłosławskiego na okres kolejnych 5 lat.

Z dniem 25 czerwca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Pawła Lewandowskiego, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grabowie Królewskim i parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Nowej Wsi Królewskiej, wicedziekanem dekanatu miłosławskiego na okres 5 lat.

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Waldemara Radeckiego, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie, wicedziekanem dekanatu gnieźnieńskiego II na okres 3 lat. Dekret wejdzie w życie z dniem 15 lipca br.

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. prałata Andrzeja Kozakowskiego wikariuszem sądowym czyli oficjałem archidiecezji gnieźnieńskiej na okres kolejnych 5 lat. Dekret wejdzie w życie z dniem 1 sierpnia br.

Z dniem 1 lipca abp Wojciech Polak Prymas Polski powołał na okres 3 lat Archidiecezjalną Komisję ds. śpiewu, muzyki kościelnej i służby liturgicznej w następującym składzie:
przewodniczący: ks. kan. Dariusz Sobczak
członkowie: ks. kan. Ryszard Figiel, ks. prałat Piotr Kotowski, ks. Andrzej Januchowski, p. Andrzej Joras, p. Marcin Kopczyński, p. Jacek Nijak, p. Ryszard Superczyński.

Abp Wojciech Polak Prymas Polski powierzył państwu Marii i Marianowi Lewandowskim obowiązki pary diecezjalnej Domowego Kościoła archidiecezji gnieźnieńskiej na okres 3 lat.

9 lipca 2014