Dekrety – neoprezbiterzy

Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawił 15 czerwca Mszę św. z księżmi neoprezbiterami. Eucharystię w domowej kaplicy pałacu prymasowskiego koncelebrowali: rektor PWSD ks. Przemysław Kwiatkowski, sekretarz Prymasa Polski ks. Marcin Kulczynski oraz kapelan ks. Jakub Kapelak. Obecne były także siostry franciszkanki. Abp Wojciech Polak przyjął także z rąk neoprezbiterów prymicyjne błogosławieństwo, które jest szczególne, ma bowiem rangę równą błogosławieństwu papieskiemu i każdy, kto go dostąpi, otrzymuje odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kapłani otrzymali również dekrety kierujące ich na pierwsze placówki duszpasterskie. Posługę w nich rozpoczną 1 lipca br.

• Ks. Jacek Bartmański został skierowany do parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie;
  • Ks. Mateusz Rosiński został skierowany do parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy.

Fot. ks. M. Kulczynski, ks. J. Kapelak

15 czerwca 2018