Dekrety – neoprezbiterzy

Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawił 16 czerwca Mszę św. z księżmi neoprezbiterami. Eucharystię w domowej kaplicy pałacu prymasowskiego koncelebrowali: rektor PWSD ks. Przemysław Kwiatkowski, kanclerz gnieźnieńskiej Kurii ks. Zbigniew Przybylski, sekretarz Prymasa Polski ks. Marcin Kulczynski oraz kapelan ks. Jakub Kapelak. Obecne były także siostry franciszkanki. Abp Wojciech Polak przyjął także z rąk neoprezbiterów prymicyjne błogosławieństwo, które jest szczególne, ma bowiem rangę równą błogosławieństwu papieskiemu i każdy, kto go dostąpi, otrzymuje odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prymas Polski wręczył również młodym kapłanom dekrety kierujące ich na pierwsze placówki duszpasterskie. Posługę w nich rozpoczną 1 lipca br.

• Ks. Hubert Staszak został skierowany do parafii pw. św. Barbary w Budzyniu;
  • Ks. Bartosz Golnik został skierowany do parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława we Wrześni;
  • Ks. Krzysztof Idczak został skierowany do parafii pw. Świętego Ducha w Pobiedziskach;
  • Ks. Piotr Nowak został skierowany do parafii pw. bł. Michała Kozala BM we Wągrowcu.

Fot. ks. M. Kulczynski, s. I. Romak

16 czerwca 2017