DK międzydiecezjalnie

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla par rejonowych Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie fili pelplińskiej, obejmującej archidiecezje: gdańską, gnieźnieńską i warmińską oraz diecezje: bydgoską, elbląską, pelplińską i toruńską.

Rekolekcje odbyły się w dniach 6-8 października i zostały zorganizowane przez parę filialną – Dorotę i Piotra Jasińskich, a poprowadzili je Marta i Jan Nadolni wraz z moderatorem rejonowym DK ks. Hubertem Wiśniewskim. W rekolekcjach wzięło udział 16 małżeństw, które od września tego roku rozpoczęły pełnienie posługi par rejonowych. Podczas konferencji była mowa m.in. o zadaniach jakie należą do wszystkich par odpowiedzialnych, a także o szczegółowych zadaniach i cechach pary rejonowej oraz sposobach jej wybierania. Najważniejszym punktem każdego dnia była Eucharystia. Jak piszą uczestnicy: „w czasie rekolekcji Pan przypomniał wszystkim o zaufaniu do Niego w słowach, które skierował do św. Piotra: «tego co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział» i dał obietnicę, że o cokolwiek Go poprosimy na modlitwie dla małżeństw z naszego rejonu, da nam to. Módlmy się wspólnie o potrzebne łaski za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i Niepokalanej Matki Kościoła”.

Agnieszka i Piotr Zaporowscy

11 października 2017