Dni skupienia

W sobotę 29 lutego w Inowrocławiu, Gnieźnie, Wągrowcu i Wrześni odbędzie się wielkopostne skupienie kapłanów. Tego dnia swoje rekolekcyjne spotkanie przeżywać będą także rolnicy. Z kolei w poniedziałek 2 marca na dzień skupienia zaproszeni są organiści.

Dzień skupienia dla kapłanów

Modlitewnym czuwanie odbędzie się  29 lutego w godz. 11.00-12.30, w czterech miejscach archidiecezji:

• kościół par. pw. św. Jadwigi we Wrześni (ul. Ogrodowa 14), prowadzący czuwanie: o. Tomasz OKOŃ OFM Cap, gwardian klasztoru i proboszcz par. pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie;
  • kościół par. pw. św. Wojciecha w Wągrowcu (pl. Kard. St. Wyszyńskiego 1; pierwsza część spotkania będzie w salce podziemia kościoła), prowadzący czuwanie: o. Józef STĘPIEŃ OSPPE, proboszcz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu;
  • kościół par. pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu (al. 800-lecia 23), prowadzący czuwanie: o. Piotr OKRóJ OFMConv, wikariusz par. pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu;
  • kaplica Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie (ul. Seminaryjna 2), prowadzący czuwanie: o. Bogdan WALICZEK OSPPE, proboszcz par. pw. Narodzenia NMP w Biechowie.

Czuwanie rozpocznie Modlitwa w ciągu dnia z konferencją, po której rozpocznie się czas indywidualnej modlitwy i sakramentu pokuty, zakończony wspólną  Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem. Organizatorzy skupienia proszą o przywiezienie ze sobą brewiarzy.

Dzień skupienia dla rolników

Wielkopostny Dzień Skupienia dla środowisk rolniczych rejonu gnieźnieńskiego naszej archidiecezji odbędzie się również w sobotę 29 lutego w Domu  Towarzystwa Czytelni Ludowych przy ulicy ks. Antoniego Ludwiczaka (Dalki) w Gnieźnie. W ramach spotkania jak zwykle część modlitewna z Mszą świętą i okazją do spowiedzi oraz część formacyjna, którą poprowadzą dyrektor Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego prof. dr hab. Marek Mrówczyński Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie około godz. 12.00, a następnie wspólny posiłek.

Dzień skupienia dla organistów

Organiści swój dzień skupienia przezywać będą w poniedziałek 2 marca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjna 2. Poprowadzi go ks. dr Remigiusz Malewicz, wykładowca homiletyki w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Zgłoszenie uczestnictwa prosimy kierować do ks. dr. Dariusza Sobczaka: nr tel. +48 691-030-513 lub mail: darium@wp.pl (do dnia 29 lutego). Rozpoczęcie dnia skupienia o godz. 10.00, a zakończenie wspólną kolacją. Prosimy o zabranie Śpiewnika Siedleckiego.

17 lutego 2020