Dodatkowe stypendia do wzięcia

Archidiecezja Gnieźnieńska otrzymała dodatkowe miejsca stypendialne Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy i zachęcamy uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do składania wniosków.

Podstawowe kryteria, które należy spełnić:

– średnia ocen minimum 4,8 (szkoła podstawowa) i 4,5 (szkoły ponadpodstawowe)

– maksymalny dochód brutto na jednego członka rodzina 1470 zł

Konieczne są również pozytywne opinie księdza proboszcza, katechety i wychowawcy.

Program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to konkretna pomoc finansowa (około 400 zł miesięcznie), jak również uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych organizowanych na poziomie krajowym i diecezjalnym.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z diecezjalnym koordynatorem Fundacji ks. Radosławem Kaźmierskim radoslaw.kazmierski@dzielo.pl. Więcej informacji o Fundacji i stypendiach TUTAJ. Prosimy kapłanów oraz katechetów do przekazywania informacji dotyczących programu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w swoich wspólnotach parafialnych i szkołach.

8 grudnia 2018