Domowy Kościół na spływie

Nietypowo, bo wiosłując – członkowie Domowego Kościoła z Inowrocławia, Gniezna, Wrześni i Piechcina pielgrzymowali do Matki Bożej Pięknej Miłości w Bydgoszczy. W drodze towarzyszyło im nauczanie św. Jana Pawła II, który w kajaku spędził wiele godzin.

W rodzinnej wyprawie, która odbyła się w dniach 20-21 czerwca uczestniczyło 39 osób – rodzin i małżonków z różnym stażem. Najmłodsza uczestniczka miała 10 lat, najstarszy uczestnik przekroczył szóstą dekadę życia. Wielu po raz pierwszy trzymało wiosło w ręku. Wyruszyli spod inowrocławskiego pomnika św. Jana Pawła II, gdzie wspólnie z duchowym opiekunem grupy ks. Dariuszem Żochowskim, prosili świętego papieża i Matkę Bożą o opiekę. Proboszcz inowrocławskiej parafii pw. Imienia NMP przewodniczył również Mszy św. na zakończenie pierwszego dnia spływu i rozpoczęcie drugiego, przypominając w homilii nauczanie św. Jana Pawła II. Mimo trudnych warunków pogodowych, niemałego wysiłku i różnych przygód nikt nie zawrócił i wszyscy szczęśliwie dopłynęli do Bydgoszczy, gdzie u celu – w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja powierzyli Matce Bożej Pięknej Miłości swoje rodziny i małżeństwa, prosząc, by były trwałe i pełne miłości.

BK

24 czerwca 2014