Domowy Kościół w Pieraniu

Rodziny Domowego Kościoła jak co roku pielgrzymowały 1 maja do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu. Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny wymiar, Domowy Kościół dziękował bowiem za ćwierćwiecze obecności i działalności w rejonie inowrocławskim. Pod duchową opieką ks. Krzysztofa Pecyny – moderatora rejonowego Domowego Kościoła do Pierania pieszo podążało blisko sto osób – młodzi rodzice z dziećmi w wózkach, starsze rodzeństwo, dziadkowie i babcie. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. w zabytkowym kościele pw. św. Mikołaja, którą wspólnie z ks. Pecyną sprawowali ks. Tadeusz Krzemiński, który przed 25 laty założył dwa pierwsze kręgi DK w Inowrocławiu oraz ks. Antoni Balcerzak, były proboszcz parafii św. Józefa, który przez 20 lat służył wspólnocie jako moderator rejonowy. Obu kapłanom na zakończenie Eucharystii serdecznie podziękowano za ich opiekę, zaangażowanie i zbudowanie wspólnoty Domowego Kościoła w Inowrocławiu.

Zdjęcia TUTAJ

3 maja 2014