Dwóch naszych uczniów w finale

Tegoroczna XXXI Olimpiada Teologii Katolickiej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, odbyła się na wszystkich swoich etapach w formie online. Tematem było pytanie „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”.

Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z treścią dokumentów Kościoła, w tym Katechizmu Kościoła Katolickiego, konstytucji Soboru Watykańskiego II, jak również fragmentów biblijnych oraz artykułów naukowych z zakresu antropologii chrześcijańskiej.

W etapie szkolnym, przeprowadzonym 2 grudnia ub., wzięło udział 27 uczniów z archidiecezji gnieźnieńskiej. W etapie diecezjalnym, który odbył się 2 marca br., uczestniczyło 14 uczniów szkół ponadpodstawowych z Barcina, Inowrocławia, Wągrowca, Kleczewa, Gniezna, Żnina i Chodzieży. Wypełnione testy sprawdziła komisja konkursowa powołana przez Wydział Katechetyczny. Do etapu ogólnopolskiego przeszło dwóch uczniów  z największą liczbą punktów.

I miejsce zajął: Adam Przybylski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie (katecheta ks. Jacek Krzesiński).

II miejsce zajął Jakub Mróz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu  (katecheta: ks. Piotr Nowak).

Laureaci I i II miejsca etapu diecezjalnego wezmą udział 8 kwietnia w finale ogólnopolskim, który organizuje w tym roku archidiecezja poznańska. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!

Wydział Katechetyczny
20 marca 2021