Działa w Gnieźnie

Od roku działa w Gnieźnie Regionalny Punkt konsultacyjny dla osób zranionych w Kościele. To miejsce udzielania informacji i pomocy osobom (oraz ich bliskim), które doświadczyły krzywdy ze strony ludzi Kościoła. Można zadzwonić albo przyjść osobiście w każdą pierwszą środę miesiąca.

Punkt konsultacyjny tworzą odpowiednio przeszkolone osoby świeckie, a dedykowany jest dla terenu zachodniej i północno-zachodniej Polski. Jest on miejscem pierwszego kontaktu osób skrzywdzonych z przedstawicielami Kościoła, którzy pragną im pomóc, dając zrozumienie i wsparcie oraz proponując fachową pomoc i towarzyszenie. Zgłoszenie do Punktu nie oznacza jeszcze rozpoczęcia formalnej procedury prawnej, ale może służyć doprowadzeniu do jej rozpoczęcia.

Punkt konsultacyjny działa w Gnieźnie przy Centrum Edukacyjno-Formacyjnym (przy seminarium).

Szczegóły poniżej  ↓ ↓ ↓

24 lutego 2023