Dziekański opłatek

Wzorem lat ubiegłych abp Wojciech Polak oraz bp Krzysztof Wętkowski przełamali się opłatkiem z księżmi dziekanami oraz kapłanami i pracownikami Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Spotkanie odbyło się 20 grudnia w rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich. Ewangelię o narodzeniu Jezusa odczytał dziekan dekanatu kruszwickiego ks. Wojciech Danecki, a życzenia w imieniu obecnych kapłanów złożył Prymasowi Polski ks. kan. Andrzej Grzelak, dziekan dekanatu gnieźnieńskiego I. Dziękując za dobre słowo abp Wojciech Polak dziękował księżom także za ich codzienną pracę i modlitwę. Mówiąc o rozpoczętym roku duszpasterskim, a także zbliżającym się nowym roku kalendarzowym zachęcał do refleksji i aktywności w realizacji nowego programu duszapsterskiego, który w sposób szczególny akcentuje sakrament bierzmowania. Zaprosił też księży na kwietniowe zakończenie jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce oraz przypomniał, że w roku 2018 świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obyśmy ten jubileusz potrafili przeżyć w zgodzie i jedności. Prosił także księży dziekanów o przekazanie życzeń i podziękowań wszystkim kapłanom pracującym w dekanatach.

Fot. J. Andrzejewski

20 grudnia 2017