Dziekański opłatek

Wzorem lat ubiegłych abp Wojciech Polak oraz bp Krzysztof Wętkowski przełamali się opłatkiem z księżmi dziekanami oraz kapłanami i pracownikami Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Spotkanie odbyło się 19 grudnia w rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich. Ewangelię o narodzeniu Jezusa odczytał najmłodszy stażem w dziekańskim gronie ks. Tomasz Kruszelnicki, życzenia zaś w imieniu obecnych kapłanów złożył Prymasowi Polski ks. kan. Tadeusz Nowak. Dziękując za dobre słowo abp Wojciech Polak dziękował także za codzienną pracę i modlitwę. Zachęcał również w duchu trwającego roku duszpasterskiego do rozwijania w sobie cnoty misyjności, duszpasterskiego zaangażowania i odważnego realizowania wezwanie „Idźcie i głoście”.

Fot. J. Andrzejewski

19 grudnia 2016