Dzień Chorego w Budzisławiu Kościelnym

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam” – takie hasło przyświecało obchodom 32. Dnia Chorego w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Budzisławiu Kościelnym. Uroczystość miała miejsce 8 lutego w Domu Strażaka, a rozpoczęła się  Mszą św. w intencji chorych, w której udział  wzięli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nieborzynie i Wilczynie oraz Domu Opieki w Mielżynie. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz oraz Domu Kultury w Kleczewie i ZSP SP w Budzisławiu Kościelnym. W czasie Mszy św. proboszcz parafii ks. Józef Bachorz udzielił sakramentu namaszczenia chorych wszystkim potrzebującym. W drugiej części spotkania dzieci z ZSP SP im. A. Fiedlera w Budzisławiu Kościelnym oraz z SP im. Józefa Jóźwiaka w Koziegłowach zaprosiły na krótki koncert, którego zwieńczeniem była dziecięca sztuka teatralna „Bajka o śpiącej królewnie”. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas i proboszcza budzisławskiej wspólnoty parafialnej.

J. Rewers
12 lutego 2024