Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego

W sobotę 23 marca odbędzie się Dzień Modlitw 2024 za Federację Skautingu Europejskiego. Spotkanie rozpocznie się pielgrzymką z Miłosławia do Biechowa, gdzie w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia celebrowana będzie Msza święta. Dzień ten to doroczne święto, podczas którego skauci ze wszystkich organizacji zrzeszonych w Federacji Skautingu Europejskiego powierzają się Matce Bożej. Publikujemy zaproszenie.

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego ZAWISZA Federacja Skautingu Europejskiego, a dokładnie 1 Hufiec Poznańsko – Gnieźnieński i 2 Hufiec Poznański w środowiskach gnieźnieńskim, kaliskim, mogileńskim, poznańskim. Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na wspólne przeżywanie tego wspaniałego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich chętnych  Harcerzy, Harcerki, Wilczki, Przewodniczki, Wędrowników wraz z rodzinami oraz sympatyków harcerstwa w tym także osoby duchowne na Pielgrzymkę.

Miejsce: Biechowo k. Wrześni – Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia (tutaj)

Czym jest Dzień Modlitw?

Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego to coroczne wydarzenie, na którym gromadzimy się, by wspólnie dziękować Bogu za dotychczasową opiekę i prosić o Boże błogosławieństwo dla wszystkich skautów, ich rodzin, duszpasterzy i dobroczyńców oraz  wszystkich osób, które tworzą to dzieło

Zwieńczeniem tej uroczystości jest zawierzenie skautingu w ręce Najświętszej Marii Panny. W tym dniu łączymy się ze społecznością skautową z całego świata, aby się modlić o dalszy rozwój naszej Federacji. W tym roku hasłem przewodnim jest „O jedność Narodu Polskiego”. Chcemy, aby w obecnych wymagających czasach, nasza Ojczyzna, która ma tak wspaniałą historię, nie straciła swojej tradycji, a obywatele dalej pielęgnowali wartości na których to cały naród się opiera.

Plan ramowy Dnia Modlitw

9:30 – Zbiórka w Miłosławiu
10:00 – Rozpoczęcie pielgrzymki
13:30 – Obiad
14:00 – Konferencja
15:00 – Scenki
16:00 – Msza Święta
17:00 – Apel Kończący

Formularz: https://forms.gle/cK96XajiuSZNsAY17

Na miejscu będzie możliwość zjedzenia obiadu. Cena za posiłek to 15 zł – schabowy z ziemniakami. Prosimy o podanie w ww. formularzu liczby obiadów, które chcecie Państwo zamówić. Termin wypełnienia formularza: do 17.3, gdyż musimy złożyć zamówienie wystarczająco wcześnie.

Jak co roku, głównym punktem programu będzie pielgrzymka, którą rozpoczniemy w miejscowości Miłosław, a konkretnie na Parkingu w centrum (o tutaj)

Dostępne będą dwie trasy

Krótsza – 8km przez miejscowość Lipie

Dłuższa – 10km przez miejscowość Gorzyce

Na Dzień Modlitw będzie można dojechać pociągiem PKP oraz samochodami. Na punkcie startowym chcemy zostawić możliwie jak najmniej aut, dlatego prosimy kierowców, aby zaraz po pozostawieniu pasażerów – udać się na miejsce końcowe, którym jest Sanktuarium, gdzie dostępny będzie bardzo duży parking –> stamtąd 3 lub 4 autami wrócimy na punkt startowy.

W przypadku słabego połączenia PKP lub w razie innych pytań dotyczących wydarzenia, prosimy o kontakt.

Odpowiedzialni:
Małgorzata Sulej tel. 507261570