Dzień Modlitwy Różańcowej

Już po raz trzeci w Polsce obchodzony był Dzień Modlitwy Różańcowej. W czwartek 23 października członkowie Żywego Różańca gromadzili się na wspólnej modlitwie dziękując za dzieło Żywego Różańca i prosząc o beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot.

W modlitewny łańcuch włączyli się również członkowie Żywego Różańca z archidiecezji gnieźnieńskiej, m.in. z gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Michała Kozala BM, gdzie działa pięć róż. Do każdego z członków proboszcz parafii ks. Krzysztof Stanula CSMA skierował specjalny list, w którym zachęcał do jeszcze intensywniejszej modlitwy w intencji rychłego wyniesienia na ołtarze Pauliny Jaricot, dołączając obrazek z modlitwą. Jej postać i dzieło przypomniał także w homilii Mszy św. podkreślając, że założycielka Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca – podobnie jak św. Wojciech, którego przeniesienie relikwii wspominano tego dnia w liturgii – gorąco i z wielkim oddaniem troszczyła się rozpalenie ognia wiary. Proboszcz podziękował również zelatorom i wszystkim członkom Żywego Różańca za modlitwę w intencji całej wspólnoty i Zgromadzenia św. Michała Archanioła, które od dwóch lat prowadzi pracę duszpasterską w parafii.

BK

25 października 2014