Dzień Papieski w archidiecezji gnieźnieńskiej

W najbliższą niedzielę 15 października obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Jego obchodom towarzyszy co roku kościelna i publiczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości oraz wiele inicjatyw i wydarzeń o charakterze kulturalnym i edukacyjnym.

Nowe stypendia ufundować można wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265 lub wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach i na ulicach miast.

Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582. Możliwe jest również wsparcie programu stypendialnego poprzez wpłaty na stronie www.e-zbiorka.pl. Fundacja zaprasza ponadto do założenia własnej puszki i internetowego kwestowania na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży.

W naszej archidiecezji w Dzień Papieski stypendyści angażują się w zbiórkę w swoich parafiach. To dobra okazja, aby dać osobiste świadectwo wiary i wyrazić Darczyńcom wdzięczność za dotychczasowe wsparcie.

W katedrze gnieźnieńskiej w Dzień Papieski 15 października celebrowana będzie o 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, w której uczestniczyć będą przedstawiciele stypendystów z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Z okazji Dnia Papieskiego tradycyjnie organizowane są również piesze pielgrzymki. Z rejonu inowrocławskiego (parafia pw. Zwiastowania NMP Inowrocław, parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus Kruszwica) do Markowic w sobotę poprzedzającą Dzień Papieski czyli 14 października. Pielgrzymka z Gniezna na Pola Lednickie odbędzie się tydzień później w sobotę 21 października, z udziałem stypendystów z całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Zapisy na pielgrzymkę przez formularz – https://forms.gle/2R4MsVUDxbTTGy1h8

Ponadto w sobotę 14 października po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.00) w kościele w Jankowie Dolnym, odbędzie się koncert ku czci Św. Jana Pawła II w wykonaniu zespołu „SORORIBUS” z Niechanowa. Zapraszają proboszcz ks. Sebastian Huebner oraz Zespół „Sororibus”

E-zbiórkę dla stypendystów uruchomił również koordynator diecezjalny FDNT w archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Michał Bubacz. Zbiórkę można wesprzeć >>> https://e-zbiorka.pl/zbiorka/dp23-13155rxcs/

Młodzież chcąca dołączyć do programu stypendialnego i spełniająca wymagane warunki może już zgłaszać wnioski o stypendium. Informacje >>> TUTAJ