Dzień skupienia katechetów

W sobotę 28 listopada odbył się adwentowy dzień skupienia katechetów. W tym roku, z powodu trwającej epidemii, nauczyciele religii przeżyli dzień modlitwy w wersji online.

Konferencje w formie wideo przygotował ks. Remigiusz Malewicz, referent w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Katecheci uświadamiali sobie potrzebę stałej osobistej formacji, bowiem, jak wskazuje nowe Dyrektorium o katechizacji: „jakość duszpasterskich propozycji nieuchronnie zależy od osób, które wcielają je w życie” (nr 130). Elementem tej formacji jest m.in. umiejętność rozeznawania duchowego, czyli „badania, co jest miłe Panu” (Ef 5,10). Uczestnicy skupienia zaproszeni byli do osobistej modlitwy słowem Bożym i koronką do Miłosierdzia Bożego. W godzinach wieczornych wzięli udział w retransmisji modlitwy z katedry gnieźnieńskiej, a dokładnie z jednej z kaplic, w której znajduje się kopia obrazu Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przed Apelem Jasnogórskim, w którym zawierzyli swoją posługę katechetyczną, ks. inf. Jan Kasprowicz, proboszcz parafii archikatedralnej, opowiedział katechetom o historii tego wizerunku, a także o samej kaplicy i jej wystroju.

Wydział Katechetyczny

29 listopada 2020