Dziewczyny – gratulacje!

Małgorzata Wiśniewska z Gniezna, Magdalena Kaptur z Wrześni oraz Aleksandra Wodzińska z Inowrocławia reprezentowały archidiecezję gnieźnieńską w finale 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się 5 i 6 czerwca w Niepokalanowie.

Tematem tegorocznej edycji była starotestamentalna Księga Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków z Nowego Testamentu. W poniedziałek 5 czerwca odbyła się część pisemna, a we wtorek 6 czerwca ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dyplomów. Finaliści mieli również okazję spotkać się z wieloma ciekawymi ludźmi m.in. z reżyserem filmu „Prorok”, na którego projekcję również ich zaproszono. Był także czas na modlitwę, indywidualną, przed Najświętszym Sakramentem i wspólnotową podczas poniedziałkowego Apelu Jasnogórskiego i wtorkowej Mszy św. celebrowanej w niepokalanowskiej bazylice pod przewodnictwem abp. Adriana Galbasa.

Archidiecezję Gnieźnieńską w finale konkursu reprezentowały trzy uczennice, laureatki etapu diecezjalnego, którym w Niepokalanowie towarzyszyli katecheci:

• Małgorzata Wiśniewska z Gniezna wraz z katechetą ks. Krzysztofem Kubaszewskim
  • Magdalena Kaptur z Wrześni z ks. Arkadiuszem Wikariakiem
  • Aleksandra Wodzińska z Inowrocławia, której towarzyszył katecheta Adam Tarasiuk.

6 czerwca 2023