EDK – droga przebaczenia

W kilku miejscach archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się w tym roku Ekstremalne Drogi Krzyżowe. W tym roku tematem rozważań jest przebaczenie – od zranienia do uzdrowienia. Tekst lub książeczkę pobrać można ze strony www.edk.org.pl. Tam również aktualizowana jest lista i opis poszczególnych tras. W naszym regionie zgłoszonych jest kilka o długości od 30 do 49 kilometrów.

O organizowaniu własnych Nocnych Dróg Krzyżowych parafie informują także na swoich stronach internetowych i profilach Facebookowych. W piątek 12 marca odbędzie się pasyjne nabożeństwo na trasie Strzelno – Pakość – Strzelno. Wyjście po Mszy św. o 18:00. Tego samego dnia o 19:30 wyruszy Nocna Droga Krzyżowa z Kleczewa. Długość 13 km. 26 marca planowane jest także Ekstremalna Droga Krzyżowa w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni. Z kolei oddział KSM w Kruszwicy organizuje Nocną Drogę Krzyżową 19 marca. Wyjście o 20:00 z kościoła pw. św. Anny w Kościeszkach, zakończenie w kościele pw. św. Teresy w Kruszwicy. Jeszcze można dołączyć. Szczegóły na Facebooku. Udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej polega na samotnym pokonaniu wyznaczonych tras, reżim sanitarny jest więc zachowany. Zapraszamy na www.edk.org.pl, gdzie wykaz EDK w archidiecezji gnieźnieńskiej jest aktualizowany.

6 marca 2021