EDK 2024 w archidiecezji gnieźnieńskiej

Z Gniezna, Inowrocławia, Witkowa, Orchowa, Kawnic, Lądu, Wrześni, Wągrowca, Zagórowa, Janowca Wielkopolskiego, Mogilna i Damasławka wyruszy w tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku wydarzeniu towarzyszą słowa św. Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać”. EDK – jak przypominają organizatorzy – nie jest wydarzeniem sportowym, choć ma charakter wyzwaniowy i to zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym. Idzie się, by „stać się lepszym człowiekiem”.

Wszystkie informacje organizacyjne, wskazówki, jak się przygotować, trasy i rozważania w formacie pdf i audio dostępne są na stronie www.edk.org.pl

W archidiecezji gnieźnieńskiej dostępnych jest 29 tras:

Damasławska Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się 22 marca 2024. Wyruszymy o godz. 22:00 spod kościoła w Damasławku i przejdziemy trasę ok. 12 km, która przedstawia się następująco:Kościół w Damasławku – ul. Kościelna – ul. Piotrkowicka – Piotrkowice – Paryż – Sielec (Kaplica Matki Bożej Róży Duchownej) – Paryż – Piotrkowice – ul. Piotrkowicka – ul. Kościelna – Kościół w Damasławku. Każdy uczestnik obowiązkowo powinien zabrać ze sobą latarkę, kamizelkę odblaskową, wygodne obuwie, napój. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

14 marca 2024