ESM: trwają zapisy

Na przełomie roku tysiące młodych różnych narodowości i wyznań gromadzą się przez pięć dni w dużym europejskim mieście, aby wspólnie się modlić i dzielić życie z lokalnymi wspólnotami kościelnymi. Po Madrycie, Wrocławiu, Turynie i Rostocku 46. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w stolicy Słowenii, Lublanie. W archidiecezji gnieźnieńskiej trwają przygotowania i zapisy.

Punkty przygotowań uruchomione zostały w pięciu parafiach: w Murowanej Goślinie w parafiach pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa i św. Jakuba Apostoła, w Gnieźnie w parafii pw. Świętej Trójcy, w Słupcy w parafii pw. św. Wawrzyńca i w Inowrocławiu w parafii pw. Zwiastowania NMP.

Zapisy trwać będą do 25 listopada przez formularz internetowy >>> TUTAJ Informacje bezpośrednio u duszpasterzy młodych w poszczególnych parafiach (mail na plakacie).

Kto może pojechać? Każdy chętny w wieku od 18 do 35 lat. Wyjazd organizowany jest wspólnie i rozpocznie się 27 grudnia 2023. Powrót w nocy z 1 na 2 stycznia 2024. Na miejscu młodzi zakwaterowani zostaną u mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych). Trzeba zabrać ze sobą śpiwór i materac/karimatę.

KOSZTY: 80 € (udział w kosztach spotkania płatne w autokarze + 470 zł (koszt przejazdu wraz z ubezpieczeniem).

18 listopada 2023