Ewangelizacja w Trzemesznie – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu inicjatyw ewangelizacyjnych, które odbędą się w Trzemesznie w dniach od 12-14 września br. , w ramach Triduum Ewangelizacyjnego.

W piątek 12.09 o godz. 19:00 odbędzie się WIECZóR CHWAŁY, podczas którego skorzystać będzie można z modlitwy wstawienniczej i pojednać się z Bogiem oraz zobaczyć pantomimę ewangelizacyjną w wykonaniu DM Młodzi bez nazwy TRZEMESZNO. Podczas całego wieczoru  akompaniować będzie trzemeszeński zespół The KING. Modlitwę wstawienniczą i czuwanie poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Gnieźnieńskiej im. Jana Pawła II.

Sobota, 13.09 to czas ewangelizacji na ulicach miasta. O godz. 9:00 z trzemeszeńskiej bazyliki wyruszy marsz młodych pod hasłem: NIE WSTYDZĘ SIĘ JEZUSA – STOP MORDOWANIU CHRZEŚCIJAN, i przejdzie głównymi ulicami miasta.
Ok. godz. 10:00 planowana jest wspólna modlitwa mieszkańców na Placu Kilińskiego o pokój na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie.

Sobotni wieczór to nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się w bazylice o godz. 20:00 i zakończy Apelem Jasnogórskim.

Triduum zakończy się w niedzielę, 14.09 podczas czwartego już Parafialnego Festynu Rodzinnego. Od zeszłego roku festyn ten ma charakter nie tylko rozrywkowy, ale  również ewangelizacyjny. O godz. 14:30 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie rozpocznie się Msza św., która sprawowana będzie z podziękowaniem za tegoroczne plony i zbiory.
Po Mszy św. odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu TESTIMONIUM. W trakcie koncertu ponownie DM Trzemeszno wystawi dwie pantomimy. Nie zabraknie również rodzinnych gier i zabaw oraz słodkości. Na przybyłych czekać będzie dmuchany plac zabaw, stosika gastronomiczne i loteria fantowa, w której nagrodą główną będzie voucher na pielgrzymkę do Fatimy. Cały dochód z festynu przeznaczony jest na letni wypoczynek dzieci z parafii w Trzemesznie.

8 września 2014